Beach Ball :: Jak to všechno začalo
První krytá hala pro plážové sporty s vyhřívaným pískem v Jižních Čechách
Patron haly: David Juračka

E.ON beach arena České Budějovice

Jak to všechno začalo ?

Zajímá Vás jak to všechno začalo?

 

Jednoho pošmourného sobotního odpoledne jsme si v šatně posteskly, že už se těšíme na léto, protože jsme všechny posedlé plážákem. Jak jsme si tak povídaly, přišla řeč i na náš společný sen – vybudování haly pro plážový volejbal. Sen je jedna věc, finance na jeho splnění věc druhá.

Ale sny jsou od toho, aby se plnily, takže i tato zdánlivě nepřekonatelná překážka vzala časem za své.

Roztočil se kolotoč shánění, vyřizování, ale i zklamání, která takovouto akci ve většině případů provázejí: Přece sehnat pozemek na stavbu haly není nic složitého, vidíme tolik nevyužité plochy kolem jakékoli ulice v Českých Budějovicích. Ale opak byl pravdou.

Začaly jsme pátrat v Českých Budějovicích, za nějaký čas už jsme se pídily v Plané a časem dokonce až v Lišově. Pak se na nás usmálo štěstí v podobě areálu u Terna, ale co čert nechtěl, podmínkou bylo vybudování komunikace za několik milionů korun. Na což bohužel opravdu nebylo. Ale ani to nás neodradilo. Představa, že budeme moci hrát plážák i v zimě nás hnala stále vpřed. A vyplatilo se.

Přitom místo, kde bude stát naše vysněná hala, nám leželo celé roky před nosem – nevyužité asfaltové hřiště pro házenou na pozemcích TJ Vltava. Ale abychom to neměly tak snadné, zjistilo se, že uprostřed pozemku vede kanalizace. Takže další kolečko vyběhávání po úřadech pro vyřízení přeložky kanalizace. No, a pak už jenom sehnat dodavatele haly, topení, osvětlení, buněk...

Ale nestěžujeme si, teď když vidíme, jak nám hala roste před očima, víme, že to za to úsilí stálo.

Rády Vás přivítáme v našem volejbalovém stánku. Vždyť jsme to dělaly i pro Vaše potěšení z této krásné hry…

 

Vaše Jana a Lenka

 
© 2014 www.arpa-net.cz
 
\